Достапни линкови

Руски хакерски упад во американската Демократската партија


Хакери за поврзани со руската влада, упаднале во компјутерската мрежа на американската Демократска партија во Вашингтон и таму дејствувале скоро една година при што украле податоци за Доналд Трамп. Ова го соопшти компанијата за сајбер безбедност која во минатиот викенд извршила чистење на мрежата.

XS
SM
MD
LG