Достапни линкови

Босанските деца во ИД се „темпирана бомба“


Над 80 деца од Босна се наоѓаат на територијата милитантите на Исламската држава во Сирија и Ирак и претставуваат „темпирана бомба“ која може да биде опасност по безбедноста кога ќе се вратат. Ова се наведува во најновата студија на непрофитната организација Атлантска иницијатива од Сараево.

XS
SM
MD
LG