Достапни линкови

Босанските деца во ИД се „темпирана бомба“


Босанските деца во ИД се „темпирана бомба“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Над 80 деца од Босна се наоѓаат на територијата милитантите на Исламската држава во Сирија и Ирак и претставуваат „темпирана бомба“ која може да биде опасност по безбедноста кога ќе се вратат. Ова се наведува во најновата студија на непрофитната организација Атлантска иницијатива од Сараево.

XS
SM
MD
LG