Достапни линкови

Човекот кој уби 50 луѓе во Флорида лојален на ИД


Федералното истражно биро соопшти дека човекот кој уби 50 луѓе во еден геј клуб во Орландо, Флорида и телефонирал на полицијата пред да го изврши нападот при што и изразил лојалност на ИД. Станува збор за 29 годишниот Омар Матин, роден во САД, со потекло од Авганистан.

XS
SM
MD
LG