Достапни линкови

Груевски во суд за случајот ТНТ


Груевски во суд за случајот ТНТ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по барање на СЈО денеска беше на распит во Кривичниот суд за случајот ТНТ. Рече дека немал намера да замине од земјата, иако Катица Јанева изразила некаков сомнеж. Ги обвини опозицијата и СЈО дека ќе го терале да се правда иако немал никаква вина.

Категории

XS
SM
MD
LG