Достапни линкови

Груевски во суд за случајот ТНТ


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по барање на СЈО денеска беше на распит во Кривичниот суд за случајот ТНТ. Рече дека немал намера да замине од земјата, иако Катица Јанева изразила некаков сомнеж. Ги обвини опозицијата и СЈО дека ќе го терале да се правда иако немал никаква вина.

XS
SM
MD
LG