Достапни линкови

Укинат домашниот притвор за Куновски и Савески


Судот денеска одлучи да го укине домашниот притвор за членовите на партијата Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски. На двајцата им е одредена мерка претпазливост. Тие беа во притвор 45 дена поради обвинение дека учествувале во демолирањето на канцеларијата на претседателот Иванов.

XS
SM
MD
LG