Достапни линкови

Франција: Тревога за опасност на мобилен


Франција пушти во употреба апликација преку која корисниците ќе бидат предупредувани за можни напади и инциденти. Наменета е, пред се, за посетителите на Европското првенство во фудбал.

XS
SM
MD
LG