Достапни линкови

Блокирани крстосници поради блокирана држава


Активистите од Шарената револуција денеска напладне блокираа три крстосници во Скопје, - кај Црвен крст, Судска палата и Соборната црква. Порачаа дека ова било реакција на како што велат блокираните државни институции со години и најавија дека ќе продолжат со ваков тип активности.

XS
SM
MD
LG