Достапни линкови

Плоштадот поцрвене за Мартин Нешкоски


На петгодишнината од убиството на Мартин Нешкоски демонстрантите истурија црвена боја на плоштадот, која треба да ја симболизира крвта на убиениот. Шарената револуција испорача две барања до властите и им даде ултиматум до 18 јуни да ги исполнат.

XS
SM
MD
LG