Достапни линкови

Кордонот пробиен, владата мета на чаталите


Неколку илјади демонстранти од Шарената револуција стигнаа на протест пред владата, која повторно стана мета на нивните големи чатали со боја, откако претходно успеаја да ги пробијат полициските кордони. Полициски специјалци, засилени со оклопни возила и водени топови ги блокираа сите приоди кон владата. Сепак, демонстрантите успеаја да пробијат, прво еден од помалите кордони на споредните улички, а потоа специјалците се повлекоа и демонстрантите стигнаа пред владата.

XS
SM
MD
LG