Достапни линкови

Пробивање на демонстрантите кон влада


Демонстрантите пробија еден од полициските кордони на споредните улички и стигнаа пред владата, каде што скандираат „Шутка не ти бега, Никола“. Големи полициски сили, придружувани со водени топови, поставија кордони на сите приоди кон владата и не им дозволуваа на демонстрантите од Шарената револуција да се приближат до објектот.

XS
SM
MD
LG