Достапни линкови

Осомничени професори за поткуп


Професорот Бобек Шуклев во присуство на инспектори најмалку два часа беше задржан на паркинг просторот позади комплексот на УКИМ. Од МВР информираа само дека против вработени на економски факултет се преземени мерки против повеќе професори за злоупотреба на службената положба и примање поткуп.

XS
SM
MD
LG