Достапни линкови

Боја за Влада и Собрание, но и гатачка на протестите


Боја за Влада и Собрание, но и гатачка на протестите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

На денешните протести на таканаречената Шарена револуција демонстрантите повторно ги офарбаа Владата и Собранието. На протестите се појави и мистериозна гатачка. Демонстрантите за понеделник на годишнината од смртта на Мартин Нешковски најавија нова стратегија за излез од политичката криза.

Категории

XS
SM
MD
LG