Достапни линкови

Ново чаталење пред Влада и Собрание


Владата и Собранието повторно беа мета на Шарената револуција. Демонстрантите овојпат користејќи два големи чатали ги обоија фасадите на овие институции. А истурија и боја во фонтаната под Воинот на коњ.

XS
SM
MD
LG