Достапни линкови

Штрајк на судската администрација


Вработените во судската администрација денеска штрајкуваа поради неисплатени надоместоци за плата. ОД УПОЗ побараа надлежните да ги слушнат нивните барања, а доколку тоа не се случи најавија радикализација на протестите.

XS
SM
MD
LG