Достапни линкови

САД предупредуваат на терористички напади во Европа


Стејт департментот ги предупреди американските државјани на опасност од терористички напади во Европа во текот на летото. Соединетите држави редовно издаваат краткорочни предупредувања за своите државјани, но ова е прво предупредување за патување во Европа во полседните дваесет години.

XS
SM
MD
LG