Достапни линкови

Шарена револуција-Ќе се чаталиме до слобода


Најновиот протест на „Шарена револуција“ се одржа под мотото „Ќе се чаталиме до слобода“ . Демонстрантите повторно ја обоија фасадата на Владата, Министерството за правда и Собранието, но овој пат не ја поштедија и народната канцеларија на претседателот Ѓорѓе Иванив. Балон со боја кон Собранието фрли и најстариот демонстрант на протестите.

XS
SM
MD
LG