Достапни линкови

Левица бара ослободување на демонстрантите


Левица побара Апелациониот суд да ја прифати жалбата за укинување на куќниот притвор на нејзините членови Здравко Савевски и Владимир Куновски. Од оваа партија сметаат дека мерката притвор е престрога и политичка и има за цел да ја ослаби Левица.

XS
SM
MD
LG