Достапни линкови

Туск: утописки илузии за обединета Европа


Лидерите на Европската унија со промовирање утописки „илузии“ за обединета Европа го загубија контактот со нивните народи. Ова го оцени претседателот на Eвропскиот совет Доналд Туск, додавајќи дека тиа на ваков начин ризикуваат да загубат од популистите евроскептици кои се против Унијата.

XS
SM
MD
LG