Достапни линкови

Селективна правда е неправда, порачаа демонстрантите


Шарените револуционери денеска повторно ја обоија „Порта Македонија“ затоа што приодот кон плоштадот, каде што беше планирано да се протестира, беше затворен од кордон полицајци. Пред Портата, демонстрантите порачаа дека ќе протестираат се дури целосно не се повлече аболицијатa.

XS
SM
MD
LG