Достапни линкови

Битката за Фалуџа


Битката за Фалуџа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Ирачката армија го држи притисокот врз милитантите на ИД во нивното упориште Фалуџа, кое се наоѓа на 50 километри западно од Багдад. Конечниот удар беше одложен за да им се даде време на цивилите да го напуштат градот.

Категории

XS
SM
MD
LG