Достапни линкови

Битката за Фалуџа


Ирачката армија го држи притисокот врз милитантите на ИД во нивното упориште Фалуџа, кое се наоѓа на 50 километри западно од Багдад. Конечниот удар беше одложен за да им се даде време на цивилите да го напуштат градот.

XS
SM
MD
LG