Достапни линкови

Полицискиот кордон не го спречи чаталот пред Собрание


Полицискиот кордон распореден на сред улица пред Собранието не ги спречи демонстрантите од Шарената револуција вечерва повторно да ја обојат зградата. Тие претходно на улицата пред Делегацијата на ЕУ во Скопје на англиски јазик напишаа „Селективната правда е неправда“.

XS
SM
MD
LG