Достапни линкови

Димитриоски - Хуморот е зачин, а не главниот мастраф


Се преценува моќта на политичкиот хумор. Во Америка сите го исмејуваат Доналд Трамп, а неговата популарност расте. Хумор треба да постои, но да е зачин на манџата, не да е главниот мастраф, вели водителот Жарко Димитриоски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG