Достапни линкови

Собранието во боја, цитат пред Влада на протестите


„Со оваа власт одиме во пропаст“ порачаа денеска демонстрантите од таканаречената „Шарена револуција“. Тие на улицата пред владата со боја го испишаа познатиот цитат од новинариот Никола Младенов. Демонстрантите потоа се упатија кон Собранието каде со нов импровизиран чатал ја маваа зградата со боја.

XS
SM
MD
LG