Достапни линкови

Се повеќе сиромашни во светот, во Македонија алармантно


Се повеќе сиромашни во светот, во Македонија алармантно
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:46 0:00

Сиромаштијата се зголемува во светот и, според анализите, претставува закана за глобалната безбедност. Македонија не е исклучок, а сиромаштијата во земјата е алармантна, предупредуваат експертите.

Категории

XS
SM
MD
LG