Достапни линкови

САД и ЕУ го поздравија ослободувањето на Исмаилова


Соединетите држави и Европската унија го поздравија вчерашното ослободување на новинарката на Радио Слободна Европа Хадиџа Исмаилова, откако Врховниот суд на Азербејџан ја суспендира нејзината затворска казна од 7 ипол години.

Категории

XS
SM
MD
LG