Достапни линкови

Заев со боја кон Министерството за правда


Лидерот на СДСМ со боја гаѓаше кон Министерството за правда во знак на солидарност со демонстрнатите кои се повикуваат во полиција. Демонстрантите го обоија и Собранието, а од денеска започна и кампањата „И јас сум хулиган/ка“.

XS
SM
MD
LG