Достапни линкови

Повикани на распит, ја обоија и полициската станица Беко


Професор Мирјана Најчевска истури боја на влезот на полициската станица Беко, додека стотината собрани граѓани извикуваа „Полициска држава“ и „Слобода“ и „Нема правда, нема мир“. Најчевска, Уранија Пировска од Хелсиншкиот комитет и активистките Ирена Стеријовска и Ана Кркуљ утринава беа повикани на информативен разговор поради фрлање боја на протестите на Шарената револуција. Стотина граѓани се собраа пред полициската станица во центарот на Скопје за да им изразат поддршка.

XS
SM
MD
LG