Достапни линкови

Решетки за криминалните политичари бараат демонстрантите


Обележје на денешните протести е импровизираниот кафез во кој се сместени кукли со локови на екс министрите Јанкуловска и Јанакиевски и на шефот на Кабинет на Груевски, Протугер. Фасадите на Владата и Собранието и денеска беа мета на демонстрантите од Шарената револуција

XS
SM
MD
LG