Достапни линкови

Симнати платната од Порта Македонија


Демонстрантите од Шарена револуција попладнево ги тргнаа платната од Порта Македонија кои ги постави управата и повторно ја боеја. Претходно го обоија и Министерството за правда, а на чело на колоната носеа кукли со ликовите на некои функционери од ВМРО-ДПМНЕ. Протестот заврши пред Собранието.

XS
SM
MD
LG