Достапни линкови

Самохрана мајка се обиде да се самозапали пред Владата во БиХ


Зградата на Владата во БиХ.

Полицијата денеска пред зградата на Владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина спречи самозапалување на самохрана мајка на три деца, која осум години живее во социјален стан во лоши услови

Меџиба Халиловиќ од Зеница од понеделникот протестира пред Владата на БиХ поради сиромаштијата и лошите услови за живот, а од вчера почна и штрајк со глад. Денеска таа се полеа со бензин, но полицијата спречила трагичен исход.

Таа по обидот за самозапалување беше примена од советник на федералниот премиер.

XS
SM
MD
LG