Достапни линкови

НАТО го зајакнува военото присуство во Европа


НАТО го зајакнува военото присуство во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Шефовите на дипломатиите на НАТО го финализираа најголемото воено засилување на Алијансата од Студената војна за справување со се поагресивната и понепредвидлива Русија. Дводневниот состанок во Брисел всушност претставува подготовка на самитот на Алијансата што во јули ќе се одржи во Полска.

Категории

XS
SM
MD
LG