Достапни линкови

Собранието и агенцијата за медиуми мета на Шарената револуција


Катапултираните топки со боја на Шарената револуција завршија врз Собранието,по одлуката на пратениците  во законодавниот дом за измени и дополнување на пет закони меѓу кои и законот за помилување со кој му се дозволува на Претседателот Иванов по лична проценка да може да ја повлече аболицијата.

XS
SM
MD
LG