Достапни линкови

Тенката линија меѓу корупцијата и тероризмот


Тенката линија меѓу корупцијата и тероризмот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:09:01 0:00

Корупцијата се повеќе се шири во светот. Нејзини најголеми жртви се сиромашните земји и може да предизвика нестабилност што е директна закана за безбедноста во светот. Затоа, според експертите, анти корупциските напори веќе не треба да им бидат оставени на слабо платени специјалисти.

Категории

XS
SM
MD
LG