Достапни линкови

Изборите одложени, останува аболицијата


Демонстрантите со огромниот чатал повторно го ишараа Собранието, кое денеска се состана за да ги откаже изборите што беа закажани за 5 јуни, што беше и едно од барањата на Шарената револуција. На улицата пред Собранието, демонстрантите напишаа „Нема да ви помине“ и „Ќе ви шараме сè по список“.

XS
SM
MD
LG