Достапни линкови

Шарената револуција против еднопартиски избори


Огромниот чатал им помогна на демонстраните да ја обојат зградата на Владата и новата фасада на Собранието. Шарената револуција по кратка пауза повторно ја зафати Триумфалната порта. На денешниот протест демонстранти побараа прво да се спроведат реформи, па дури потоа да има избори.

XS
SM
MD
LG