Достапни линкови

ИД ги губи териториите во Ирак и Сирија


Американскиот специјален пратеник во коалицијата која се бори против милитантите на Исламската држава Брет Мек Гурк изјави дека оваа терористичка група ја губи контролата врз територите во Ирак и Сирија. Тој повтори дека во борбата против милитантите е неопходна поголема глобална соработка.

XS
SM
MD
LG