Достапни линкови

Агенцијата за вработување и Министерство за економија во боја


Демонстрантите од т.н. Шарена револуција вечерва ги обоија Агенцијата за вработување и Министерство за економија. Неколкуте илјади граѓани вечерва протестираа зад паролата "Младите си отидоа, партијата се вработи". Изразија незадоволство од лошите политики за вработување и односот кон невработените

XS
SM
MD
LG