Достапни линкови

Еден месец „Шарена револуција“


Веќе месец дена траат секојдневните анти-владини протести во Скопје и во други градови во Македонија. Повод беше аболицијата, но демонстрантите укажуваат и на другите проблеми во државата.

XS
SM
MD
LG