Достапни линкови

Во Бразил промени и протести


Протести во Бразил откако Сенатот гласаше за суспендирање и за изведување пред суд на бразилската претседателка Дилма Русеф поради обвинувањата дека го лажирала државниот буџет за да биде реизбрана.

XS
SM
MD
LG