Достапни линкови

Демонстрантите против државниот грабеж


Денеска се одбележа еден месец откако демонстрантите излегоа на улица по одлуката на претседателот на државата Ѓорге Иванов да аболицира политичари. Тие протестираа против како што велат, арачот што го зема државата. Обоија портрет со поранешниот премиер и зградата на Пазарната инспекција.

XS
SM
MD
LG