Достапни линкови

Демонстрантите против државниот грабеж


Демонстрантите против државниот грабеж
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Денеска се одбележа еден месец откако демонстрантите излегоа на улица по одлуката на претседателот на државата Ѓорге Иванов да аболицира политичари. Тие протестираа против како што велат, арачот што го зема државата. Обоија портрет со поранешниот премиер и зградата на Пазарната инспекција.

Категории

XS
SM
MD
LG