Достапни линкови

Шарената револуција го обои портретот на Иванов


Демонстрантите својот револ го изразија боејќи ја фотографијата на претседателот Ѓорѓе Иванов која беше поставена во близина на скопското училиште Кочо Рацин во елитната населба на Водно. На звучници беа пуштени и дел од опозициските „ бомби“.

XS
SM
MD
LG