Достапни линкови

Шарената револуција ја зафати и зградата на УЈП


„Трошиме пари на чоколадо, а ние немаме ни за леб!“ Со оваа парола денеска демонстрантите организирани од здружениот „Протестирам“ тргнаа од пред канцелариите на СЈО до зградата на УЈП. Демонстрантите притоа во знак на револт против големите задолжувања на Владата ја гаѓаа со боја и зградата на УЈП.

XS
SM
MD
LG