Достапни линкови

Шарената револуција посветена на антифашизмот


Денот на победата против фашизмот беше во фокусот на денешните антивладини протести на движењето Протестирам. Демонстрантите денеска повторно ја гаѓаа Триумфалната порта во Скопје, по што положија цвеќе на Споменикот жените во НОБ во Паркот Жена борец.

XS
SM
MD
LG