Достапни линкови

Грчкиот парламент го усвои пакетот реформи


Грчкиот парламент го усвои пакетот реформи
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Грчкиот парламент го усвои пакетот финансиски реформи пред денешниот состанок на министрите за финансии на Eвропската унија за натамошната судбина на помошта за Грција. Гласањето беше проследено со протести на улиците на Атина против непопуларните реформи.

XS
SM
MD
LG