Достапни линкови

Боја за Антикорупциска и споменик „пералница за пари“


Шарената револуција ја зафати и Државната Комисија за антикорупција. Претходно демонстрантите во паркот Жена борец поставија споменик „Пералница за пари“. Во фокусот на денешниот протест беше корупцијата на власта.

XS
SM
MD
LG