Достапни линкови

Боја како крв врз портретите на Груевски и Јанкулоска


Црвена боја која треба да асоцира на крвта на убиениот Мартин Нешкоски вечерва беше размачкана врз портретите на поранешниот премиер Никола Груевски и поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, кои демонстрантите ги донесоа пред владата.

XS
SM
MD
LG