Достапни линкови

Популизмот, закана за современите држави


Популизмот, закана за современите држави
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:22 0:00

Порастот на популизмот во западниот свет ја потенцира се поприсутната појава кај политичарите да користат се што можат за да дојдат или да се задржат на власт. Искуството на Македонија во врска со тоа, според експертите, е богато.

Категории

XS
SM
MD
LG