Достапни линкови

Трамп, единствениот републиканец за Белата куќа


Доналд Трамп остана единствениот во трката за претседателски кандидат на Републиканската партија, откако последниот негов ривал Џон Кејсиќ се откажа од кампањата. Сега Трамп се соочува со предизвикот да ги поправи длабоките пукнатини во партијата пред изборите во ноември годинава.

XS
SM
MD
LG