Достапни линкови

Хан: договорот од Пржино има иднина


Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан во ексклузивното интервју за РСЕ, меѓу другото, оцени дека договорот од Пржино има иднина. Според него, најважно е да се одржат избори кои ќе бидат прифатени од меѓународната заедница. Со него разговара Рикард Јозвијак.

XS
SM
MD
LG