Достапни линкови

Опасно блиски средби на САД и Русија на Балтикот


Американскиот секретар за одбрана Ештон Картер изјави дека НАТО разгледува распоредување ротациони копнени сили во балтичките земји. Во меѓувреме, Пентагон оцени дека се зголемуваат тензиите поради летовите на руски авиони во близина на американски бродови.

XS
SM
MD
LG